Tür:

Seminer

Konuşmacı:

Semiha Ünal

İçerik:

Güneş ve Ay, baba ve anne. Ebeveynlerimiz….köklerimiz

Çocukluk koşullanmalarımız buradan gelir. Doğduğumuz andan itibaren anne ve babadan duyduklarımız ve öğrendiklerimiz ile şekilleniriz. Bilincimiz ve bilinçaltımıza yerleşen bu kalıplar bizim yetişkinlikteki davranışlarımızı, beklentilerimizi, algımızı ve tepkilerimizin temelini oluşturur.

Bu nedenle kendimizi tanımak ile anlamak için dönüp anne ve bakmamıza da bakmamız ve onlarla olan bağımızı, ilişkilerimizi gözden geçirmemiz gerekiyor. Çünkü büyüdüğümüz ve beslendiğimiz alan burası, aile.

Ebeveynlerimiz ile olan bağlarımız ne kadar güçlü olursa kendimizi hayata karşı bir o kadar güçlü ve güvende hissederek büyürüz. Buradaki temel ihtiyaçlarımız karşılanmadığında ise en çok güçlendirilmesi gereken alanımız yine burasıdır.

Kazanımlar:

  • Hayatında köklerinden getirdiğiniz konuları ve alanları tespit ederek bunları nasıl güçlendirebileceğini öğreneceksin.
  • Hangi özelliklerini köklerinden aldığını, hangi özelliklerinin sana/özüne ait olduğunun ayrımını yapmayı geliştireceksin
  • Öğrendiklerini kendine ve ilişkilerine uygulayacak şekilde güçlendireceksin

‘Kendini dinle, anla ve sev’ atölye çalışmasının ‘Köklerin’ modülünün bir bölümü olan ‘Baba (Güneş) ve Anne (Ay)  seminerine kaydınızı yaptırmak için aşağıdaki formu doldurabilirsiniz.