Tür:

Seminer

Konuşmacı:

Semiha Ünal

İçerik:

Her birimiz topluma uygun bir şekilde yetiştirilmek üzere 0-7 yaş sürecinde ebeveynlerimiz ve öğretmenlerimizden duyduklarımızla eğitiliyoruz.

Aldığımız bu bilgilerin düşüncelerimizin ve kanaatlerimizin % 70’ini oluşturduğunu bir çoğumuz bilim insanlarının yaptıkları açıklamalardan öğrendik. İçselleştirdiğimiz bu düşüncelerimizin negatif yönde olması kendi gücümüzü hafife almamıza ve kendimizi sabote etmemize sebep oluyor.

Bundan dolayı hayatımızda istediğimiz birçok şeyi elde etmek veya gerçekleştirmek konusunda başarısız olabiliyor, maddi sıkıntılarla bocalıyor ve ilişkilerimizde sorunlar yaşıyoruz ve bunun dış etkenlerden kaynaklandığını düşünüyoruz. İstediğimiz kadar pozitif düşünmeye çalışalım, altta yatan ve bilinçaltımıza yerleşmiş olan düşüncelerimizle şekillendirdiğimiz ve bastırdığımız duygularımızı dikkate almıyor olmamız bizi anlaşılamama, yalnız hissetme, üzülme ve acı çekme durumlarına maruz bırakabiliyor.

Bastırmış olduğumuz bu duygularımıza birde teknolojinin gelişmesi ve doğadan uzak yaşama gibi koşullar eklenince bir çoğumuzun özü ile bağlantısı koptu. Bundan dolayı toplumumuzun büyük bir bölümü gününü gelecek kaygısı, başarısızlık endişesi, stres ve sorunlu ilişkiler dolayısıyla gergin ve üzgün hissediyor. Bunlardan kaynaklanan sağlık sorunları ile baş etmeye çalışıyor.

‘Kalp: Duygularının ne kadar farkındasın’ başlıklı seminerimizde olumsuz duygularımızın bize anlatmaya çalıştıklarını nasıl anlayabileceğimizi, tespit edebileceğimizi öğreneceğiz.

Kazanımlar:

Olumsuz duygularının farkına varmanın,

Bastırdığın duygularını tespit etmenin,

Olumsuz duygularını anlamanın

Bastırılmış duyguların nasıl sahiplenebileceğinin yöntemlerini öğreneceğiz.

Konuya ilişkin daha detaylı bilgi almak veya seminere kayıt yaptırmak için aşağıdaki formu doldurabilirsiniz.